RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Join the forum, it's quick and easy

RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

RINIA SHQIPTARE FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

    Nga krehja bien floket.

    lani
    lani
    Administrator
    Administrator


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 726

    Piket : 1414

    Vendodhja : system32

    Reputacion : 19

    Data e hyrjes : 15/08/2009

    Mosha : 32

    Hobi:: : HaCkEr

    rreth Nga krehja bien floket.

    Mesazh nga lani Wed Sep 02, 2009 1:49 pm

    Krehja intensive e flokëve nuk e forcon rrënjën e flokut, por mund të sjellë deri te humbja e flokëve, tregon një studim i publikuar në gazetën “Haaretz”.

    Në hulumtim janë përfshirë disa femra të cilat për një periudhë disa javëshe kanë numëruar flokët të cilat pas krehjes kishin mbetur në krehër.

    Ndërkohë rezultatet përfundimtare kanë treguar se sa më shumë që janë krehur flokët, aq më shumë kanë rënë.

    Femrat të cilat krihen tri herë në ditë, humbin tri herë më shumë flokë në krahasim me ato të cilat krihen vetëm njëherë në ditë, pohojnë autorët e studimit pranë Universitetit të Jerusalemit.

    Edhe pse më herët është menduar për të kundërtën, duke qenë se krehja e flokëve përmirëson qarkullimin e gjakut, megjithatë edhe revista “Journal of Dermatological Treatment” kohe më parë ka publikuar të njëjtin përfundim: sa më shumë flokët krihen, aq më shumë bien ato.

      Ora është Mon May 20, 2024 7:29 am