RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

Join the forum, it's quick and easy

RINIA SHQIPTARE FORUM

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit Rinia Shqiptare

RINIA SHQIPTARE FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirsevini ne Rinia Shqiptare Forum!!!

Degjo radion online

4 posters

    Poezi Dashurie

    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:08 pm

    Larg meje

    Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
    Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmë jeten .

    Rreshti i shkruar aspak smë trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .

    * * *

    Dashuria ne podrum

    Në vitet shkollore në nje dhom te erresuar ëmbel bisedonim dy te dashuruar , i bëj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lëshoet buza mbi buzë e zemra mbi zemër .
    Dy te dashuruarit pëgjigje kërkojnë e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzë mbi buzë ndjej nje embelsi e zemër mbi zmër i thojn” Dashuri ”

    * * *

    Vaji i bilbilit

    Një bilbil i bukur shum netë po këndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanë ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil të gjor ska më kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shëron , ai bilbil nga dal po dëpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto për fatin tend te zi se edhe mua më ngjau e njejta ” Tradhëti ”

    * * *

    A e dini

    Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , që sa koh u ben qe më ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrë, ate dit ti kur shkove ti më nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diçka më rrëmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje një djal në vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kët ” a e din ”

    * * *

    Pranoe ket leter

    Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
    Por tani eshet vone kaloi çdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
    Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
    Ne zemren time ësht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
    Të kam lypur shum , ndër uje e hënë por nuk te gjeta se ishe e nxenë,
    Nuk e di pse , smë thua mirdita apo lamtumir të pengon dikush apo ske dëshir ,
    Tani ti nuk mundesh te ecësh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhëtare ,
    Mirpo këto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mësuar mos tradheto dikend tjeter,
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:08 pm

    * *

    Vdekja

    Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te unë me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te vdes leje te jetoj eja te unëse fort te kërkoj merrem ne gjum mos ke mëshir eja se jam në momentin e vështir , Në ate moment oj vdekje asgje ste adhuroj vetem ty oj vdekje ty të kërkoj .

    * * *

    Kthehu

    Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te harroj , isha i lumtur ne përqafimet tua nuk mund te harroj por te dua i kujtoj çastet e jetes son kthehu po te lutem kthehu sa sështe vonë.

    * * *

    Perse ne vetmi

    Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma çoni se do te vdes ne nostalgji duke kënduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kënaqesi pse ti shkon e me le ne vetmi , ne ket moment te qet hëna ne qiell ndriçon mua nje breng e madhe zemren ma copton .

    * * *

    Pse me pyet e dashur , se athuat të dua

    Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveç te jem me ty .

    Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranëver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:09 pm

    * * *

    Para ndarjes

    Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe fatin tim i ndan nje oqean , e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka shok por sna ndahen zemrat mbushur kur jan shkrir ne tokë , ne vendin tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga larg ne vesh te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim trokitja e zemres sime ngal me ty ne vendin tim .

    * * *

    Zjarri i dashuris

    Erdh pranvera me plot gjelbrime seç mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .

    * * *

    Emrin e ke tradheti

    Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .

    * * *

    Fati

    Pran varrit rri , per varr pregaditem çka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirë, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se çte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:09 pm

    Poezi per Meryn

    Nje nat nuk me zinte gjumi
    mora jastikun dhe dola dritare,
    i shikoja yjet dhe mendoja te
    dashuren time Meriten.
    Kujtoja takimin e par kur u takuam,
    i shikoja Syt e tu,buzet e tua
    te embla,fytyren tende te bukur
    dhe thash nervete kjo asht Dashuria
    ime e vertet,aty e kuptova qe ti je
    femna e endrrave te mia…
    Flisja me Yje edhe thosha as sikur
    te kisha pran dote puthja si i qmendur.
    Me mungon shum perqafimi yt e kujtoj
    me mall perqafimin tend te embel qe
    ma dhe at nat.
    Qdo nat ne enderr e sho fytyren tende
    te embel.Me mungon prekja e durve tua
    me mungojn buzt e tua te embla,buz te
    cilat ende nuk i kam shijuar.
    Po digjem nga malli qe te te sho ty
    e Dashur MeRy.E pres me gezim ardhjen
    tende qe te sho e te puth embel buzt e tua
    dhe te kem ne perqafimin tim.
    Te prek turpin tend me butesi dhe te them
    qe TE DASHUROJ SHUM.Te Dua Shum MeRy Jeta jem..
    Ket Poezi e kam shkru ekstra per ty Engjull..
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:09 pm

    Si pije freskuse shpirtin ma freskon ti je nje mesazh qe me relakson je si kredi qe pa ty nuk bon ne kete koh te sodit je si telefon un digjem per ty si per cigaren pasha ni zot sjom ka boj hajgare si kur autobusin ty te kisha prit je si mercedes qe kam qef me vozit me ty kisha njet 24 or si kur msn te kisha perdor si kur makijato tkisha porosit tkisha dasht sisha korit se jeta pa ty do t ishte monoton si midis dimrit me fjet pa jorgon je si hena qe me driqon t puthi shum te dua o loqk A(L)
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:09 pm

    Dit e nat te kujtoj pse ti ike spo e besoj,
    Diten qaj e naten vajtoj pse ky zot na mallkoj,
    naten mendoj diten lotoj pse ky fat ne na mallkoj.

    ti ket gje shum her e ki mendu se na jet te gjat skem me qu,
    shum koh te gjat na kem vazhdu pse me len se kam besu.
    shum e shum me ki pas premtu se edhe martesen don me ba me mu.
    kur ishim vetem mendojshim e folshim shum per te ardhmen ton ,
    por tash te gjitha premtimet tua i mur lumi ah njeri qenka maj fort se guri,
    smendoj ma kurr ne jet te kem ne zemer dashuri se ta japa qka pata ty,

    nuk dua jeten ma me jetu se te gjitha mi more mu.
    nuk kam ma kurr deshir te flas per dashuri,
    jam aj njeri e sjam i pa zemer por ket zemer e kam me lendime
    ahhh pse ta fala zemern time,me ki than me ki premtu se gjith jetn je me mu,
    edhe une shum gabova pse ne ty u dashurova.
    edhe une veten e ndi keq tash per at her;

    ike shkove ok por nje gje e la mbas zemren se ma pate jap e kam un ti ma smundesh te dush as kend si mu.

    vet me tha se me don e tash kisha po shkon?

    vet me tha e vet te thash se me ty e une te jem bashk…..

    keto fjal qe ti shkova ndoshta ti si lexoj por ju vllezer edhe motra nese i lexoni e i koptoni te gjitha nga zemra i shkorva por ishalla si une se pritova ju ishalla spriton_____!!!¨ju pershendes shum
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:10 pm

    Me lodhi kjo jete

    Avione qe ulen
    Te tjere qe ngrihen
    Valigje qe zbrazen
    Endrra qe fiken
    Sy te permalluar
    Nje lot I pathare
    Buze qe dridhen
    E s’thone dot nje fjale
    Nje zemer e lodhur
    Nga zhgenjimi tkurrur
    Nje enderr e tretur
    Ne shkretetire ne pluhur
    Nje yll qe me ndjek
    I heshtur nga lart
    Me lodhi gjithcka
    Shpirti mu plak
    Me lodhi ky fat
    Me hedh e me prêt
    Dhimbja sot qan
    Me lodhi kjo jete.
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:10 pm

    Gjdo natë rri në dritare duke të pritur ty qe ndoshta do të bije në mend se egzistoj ndokund në këtë ferr të mjer.Për mua ishe I pari e pate rastin të më shfrytezoje ashtu siq doje ti, të më sillje në gishtin e vogel, mirpo von më ra ndërmend qe ti sje njeri, apo je njeri pa ndjenja . Po një gjë do e doja nga ti që askujt të mos I tregoje qe jemi ndar në dashur, dua të mbetet një sekret në mes nesh, e kur të vdes mu atë ditë kërkoju falje prindërve të mi që I kam tradhetuar e ti thuash qe I dua dhe ti tregosh qe kam vuajtur për ty aq shum sa tani gjendem nën dhe fal teje.Të dua, të kam dashur dhe do të të dua përgjithmon, te kam pasur në zemer e smundesh te largohesh aq let sikur ndonje leck e ndyr sepse ti per mua vlen shum ma shum se nje leck…
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:10 pm

    Dikur lulet në pranver ishin shum te bukura deri sa ishe ti me mua, mirpo nga dita qe më largove nga vetja edhe lulet u vyshkën bashk me mua, u treta në lotet e mi, ti nuk e ke ditur qe vetem ti je për mua e ikja jote me bëri qe un ta vras veten e ti kur ta degjon këtë lajm të lutem mos me eja tek varri sepse do ma shtosh dhimbjen me shum edhe pse jam e vdekur un vuaj per nje dashuri qe skishte fund te lumtur. Unë pretendoja të rrija pergjithom me ty, mirpo ti je nje qe ste ben me një femer, ti je aj qe shum zemra ke plagosur e prap do vazhdosh ta bësh këtë sepse ti je mësuar kështu , dhe vdekja ime sdo te ndal dot por një gjë e di se ditet qe I kalova me ty ishte si në parajs, ishim tpandashum,
    Deri sa nuk erdhi djalli ne mes nesh e na ndajti pergjithmon. Gjdo natë për mu ishte e kot kur jam ndar prej teje kam qen e lodhur nga jeta, e droguar nga ti, e helmuar prej vetes…
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    Gabimi

    Telefoni nuk bie më, jem bër si dy te panjohur e qe sduam ta njohim ish dashurin ton.
    Po vall ku gabova unë , nga I pata syt qe ste pash. A sikur të mund ta ktheja kohen mbrapa e te bëja tpamunduren qe ti të mos mbizotroje në shpirtin tim, mirpo qte bej tani ti me je ber makthi me I madh qe kam pasur deri tani tani,me ti sdin te me heqesh nga koka , gjdo dit eshte e re por jo per edhe mu me , per mua kan vdekur te gjitha shpresat per nje dit te re, per nje jet te re ahh kur me thonin te tjerte se ti me tradhetoje un mendoja qe ata ma duan te keqen qe sduan te me shohin te lumtur mirpo ndodhi e kunderta sepse un nuk ja pasna dashur te miren vetes duke mos degjua ata qe me donin , po pse kjo jet eshte keshtu
    Te tradheton mu bash aj qe e adhuron, mu aj qe mendon qe vdes per ty mirpo e gjith jeta eshte genjeshter kur te don te shkon e kur jo kot e ke qe mundohesh .Dikur ne netet e gjata rrija pa gjum nga lumturia qe te kam pasur ty mirpo tani rri pa gjum nga hidherimi , duke te mallkur ty e veten qe u shkatrrova duke te besuar ty me shum se vetes, po pse Zoti krijoj lumturi me sakrifica pse… kjo pytje pergjigjje ska e un lodhem kot nga pytjet qe me çmenden te gjithen e un sndermar asnje mas, po pse te mar masa e te shpetoj kur zemer skam sepse ate more ti , e more e sditet ta korigjosh dhe nga mos dija ta korigjosh zemren time te gjor ajo tani eshte ber cop e cop si nje gjam I thyer mu ne mes te rruges e duke penguar kalimtaret si dhe automobilistet e shkret qe per faj timin dhe ata vuajn …
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    Ti më thuaj “Të dua”, se për atë unë po tretem, ti më thuaj se jam e vetmja per ty qe sdo me tradhetosh kurr ne jet, ahhh te lutem me dreto drejt amshit te perjetshum drejt lmturis te pa fundme ta shijoj edhe un nje cop lirie te vazhdueshme ta degjoj gurgullimen e ujares e ta shikoj buzeqeshjen tende, ti shijoj buzet e tua te hysh tell ne mua e te me thuash se sa shum te dua. Ahh kjo enderr e parealizueshme me bent e cmendem e te mendoj se per mua vetem ti ekziston per mua ska tjeter ne ket jet e kejt qe do ti them jan te verteta se ne ket jet boll kam vuajtur tani me eshte e kot te mendoj qe te jem e lumtur kur e di qe ty pran ste kam. Ne dritare qe sa koh rri duket te pritur vetem ty qe te vish e te me marresh qe te me qosh ne parajsen e tënde, aty ku jan te gjith te lumtur te jem edhe un se ketu vetem do vdes ,qe tani nuk do rroj neqoftese ste kem ty pran te ma shuash gjith ate mall gjith at gellenk qe me ka mbetur ne fyt gjith ata lot qe kam derdhur per ty
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    Vella Ebardh Buzet Ekuqe Mos Me Thirr Shoqe Kur Te Behem Nuse.
    Mos Duaj Qdokend Mos Vuaj Kot Por Duaje Ate Qe Per Ty Derdh Lot.
    Spo Nalna Po Fla Po Te Pengoj Plas.
    Mendo E Kujto Fol E Mos Gabo Fjalen E Fundit Mthuaj Qe Me DO.
    Kosovare Me Emer Drenicake Me Zemer.
    Vetem Me Realitet Ecet Perpara.
    Bilbili Ne Deg Sa Bukur Kendon Ja Puthsha Buzet Ai Qe Lexon.
    Nese per mua mendon
    nje leter ma dergon,
    nese me zemer me do
    thirrum ne telefon
    zerin ta degjoj
    dhe te tregoj
    se shume te dashuroj
    dhe kur ste harroj…
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    Wenn der Himmel ein Blatt Papier wäre,
    und das Meer die Farbe,
    würde ich nichts anderes schreiben,
    als dass ich dich liebe,
    ich weiß, du bist nicht für mich,
    aber ich wollt dir sagen:ICH LIEBE DICH…
    Wenn du an mich denkst,
    schreib mir einen Brief,
    wenn du mich mit deinem Herzen liebst,
    ruf mich an.
    Deine Stimme werde ich hören
    und dir sagen
    wie sehr ich dich liebe
    und dass ich dich niemals vergessen werde…
    Die Erinnerungen der Jugend neigen sich dem Ende zu,
    und wir fangen ein neues Leben an.
    Ich möchte dich nicht mit Tränen in den Augen sehen
    denn auf dieser Welt liebe ich nur dich…

    Ein Engel, den ich liebe, ging in die Ferne (eigentlich Ausland),
    mein Herz hab ich ihm geschenkt um mich niemals zu vergessen.
    Für dich habe ich dies mit Tränen geschrieben,
    es beweint,
    geküsst,
    umarmt,
    und an dich geschickt…
    Ich weiß nicht wo die Engel leben,
    im Himmel oder auf der Erde.
    Aber eine Sache weiß ich ganz sicher,
    dass ein Engel grade meine Nachricht liest.

    Die Polizei gibt bekannt,
    dass die Person, welche diese sms erhält, gesucht wird.
    Sie wird beschuldigt mein Herz gestohlen zu haben.
    Die Polizei sagt auch, dass sie das es behalten kann, solange sie will,
    aber sie soll es nicht verletzten.

    Wenn dir dein Herz weh tut,
    glaub nicht das sei ein Herzinfarkt.
    Das Herz sucht nach einem Herzen
    und macht sich Sorgen.
    Geh nicht zum Arzt um nach Hilfe zu bitten,
    komm zu mir um dir meine Liebe zu schenken.
    (Ich Liebe DIch)(ILove You)….!!
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    Lerem te qaj ……
    Hiqe shikimin tend te shkrete
    Nga fytyra ime e vuajtur
    Largoj gishtat tuaj te ftohte nga qafa ime dhe shko…..
    Shko….. e mos u kthe me
    Nese ishe i verber neper agimet e mia
    Atehere behu edhe per muzgun tim
    Leri thirrmat e ndergjegjes sate
    Ne ndergjegjen time dhe …..
    Shko – ne pafundsi
    Aty ku ka mar fund
    Dhe kujtimi im per ty… mos loto
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:11 pm

    TRADHTIA
    ME LYPE PRANIM NE TE PRANOVA DOLEM NE TAKIM UN TE DASHUROVA,U SHTIRE SE ME DO TJETEREN E PATE ,MUA SME DESHE NE MENDJE SME PATE.UN MENDOJA SE ME DO SI TE DOJA UNE,ISHA AQ BUDALLAQE QE TE BESOVA AQ SHUME .TASH ME VJEN TURP TE DAL PARA SHOQEVE TE MIJA SEPSE PER MUA HUMBI DASHURIA .TI MA VODHE DASHURIN ATE DITE NE QYTETIN PRISHTIN.E MALLKOJ ATE VEND, E MALLKOJ ATE DITE KU NE ATE QAST TA FALA RININ .MOS ME THUAJ SE SHUME TE DUA SEPSE ATO JANE VETEM GENJESHTRAT E TUA.DO TE MARTOHESH DHE DO TE KESH FEMIJE FAMILJA JOTE E MALLKUAR DO TE JETE GJITHENJE.DO TA FITOSH SEMUNDJEN QE Z’DO TE KESH SHERIM MOS MENDO SE PEREJ MEJE DO TE KESH SHERIM
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:12 pm

    nderrimi i jetes shpesh eshte pshtim prej seneve te kqija sidomos prej njerzve qe
    sdine qa eshte dashuria
    nashta per ty sjam kan sen po ti je kan jeta jem
    mos me thuj shoqe se shum pom lendon shoqe smunehs mi than asaj qe dashuron
    sa mir pa simpati fanatazi le ma pa frajer super
    qdo gabim ka pendim po e kalura ska kthim
    veq nje fjal ta kishe than kom pas zemren me ta dhan le te digjet zemra prush qa t aban vetja sta ban kush
    kujdes qa po fol kujdes qa po thu per qdo fjal o djal kome te shti mu pendu
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:12 pm

    ate flet dikush me embel e un
    ate fal dikush lumturi ma shum
    ate mungon sante porqafimi im
    amundet dikush ta nxe vendin tim…….

    te puth buzen qe te flish ombel
    te puth syrin qetmeshihesh endrr
    te puth faqen qe tendjehesh mir
    me 1000 puthje tthom naten emir………

    shtrije doren pa prites nuk te dal i pa bes
    kur te them te dashuroj asnje tjetr se shikoj
    mos ma jep unazen po ama besen
    lere unazen kur tabajm fejesen………..

    nuk ta jap ni lule se ajo thahet
    po ta jap ni puthje qe ne zemer mbahet
    me ke then te dua po keta e di
    nedit sebashku dotjemi te dy ……….
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:12 pm

    per ne ska pyetje ska as pergjigje vazhdo
    si me par dhe njeher zemra dot digjet
    vetem lute zotin te ti fale gabimet
    se ne boten tjeter i fillon gjykimet
    atje llogarit ke me i dhen vet
    nese me kerkon mua kurr sme mem gjet
    une do te jetoj ne nje jete te bekuar
    se kurr ne kete bote askend se kam tradhtuar
    sikur ma bore mua atje ke me gjet
    me rende se mua do e kalosh ate jete
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:12 pm

    1 Po filloj me disa kujtime qe mburoj nga zemra ime jan te shkurta por plot jeshi qe lujn rrol per dashuri

    2 As tigri as luani as deti As oqeani as vrasja në pergjithesi nuk mundet te me ndaj nga Ti

    3 Ti po mendon qe me vran po po e vran veten un vuaj pak e ti tan jeten

    4 Ne nje lum te qet londron nje flet ne det shkruhan te dua per jet

    5 Nje dit zoti po mendon diqka per zemren time ti dhuron per rreth vetes gjith engjujit i mbledhi per zemren time ty te zgjodhi

    6 Ne mes te naten ne ter te zi nuk me mer gjumi tu mendu per ty

    7 i riu gabon sepse nuk e mendon gjithmon penduhet kur fundi afrohet
    8 Te dua e dashur me thellsi te zemres por duha ta di aki fraher tjeter

    9 Sa yje ka qjelli smundesh me i numru sa te dua ty smundesh me besu

    10 Prit Prit e mos bjren ne gjum duha te them qe te dua shum naten e mir e gjum te embel ma jep nje puthje qe te me shen ne ender

    11 Hape zemren e te hyj mbrenda mbylle shpejt se u qmenda dora shkrun zemra ndikon ktheje letren nese me don

    12 Nese ndahem nga ti do te qaj dit e nat dota mallkoj nenen qe me lindi pa fat

    13 Nese je e vetmuar nese je ne mendime pyte zemren tende a e don zemren time eka nje dashni eshte shum e thjesht te isha afer tjeter skisha desht

    14 Pa ty pa ty bota e humb kuptimin pa ty djelli e humb shkelqimin pa ty dita me ersohet pa ty endra nuk endrohet pa ty zemra me helmohet copa copa me bohet

    15 Vetullave tua po i mar lakmi sidomos ateher kur ma ban me sy Wink

    16 Nuk jam indijan qe shpoj me shigjet por jam nje djal qe te dua per jet

    17 Nuk te dua me politik si te isha ne amerik por te dua met vertet si nena femin e vet

    18 Te kisha nje thik zemren me captu ne vend te gjakut del fjala te
    duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    19 Nese Vuan per mu me lot mos loto sepse un te dua edhe pse ste sho

    20 Nese te lendoj e dashur thire emergjencen nese te ngacmoj thire policin nese ta kalli zemren thire zijarfiksin nese qaq te mungoj me thir mu dhe un dhimbjen ta gjithat ti ledhatoj

    21 Kur dote vdes a dote vish nje kujtim te ma bish mua ne vor me ma lexu un brenda vorit me vajtu

    22 Nese un ste dua si druni ne mal u thafsha nese un te trathtofsha kur ne jet mos u gzofsha

    23 Atje me nje lum ku ka lule shum kur te jesh pa shum ty te dua shum

    24 Veq me ty duha te ri veq me ty duha te bisedoj veq pran teje jam i lir se ma plotcon qdo deshir

    25 Jeta eshte te dashurosh dashurosh eshte te vuash te vuash esht te vdesish ateher pse jeton ?

    26 Mos duaj çdo kend mos vuaj kot per duje ate qe per ty derdh lot

    27 Do te doja te isha pika loti te lindja ne syt e tu ne faqen tend te rrshqisja ne buzen tende te vdisja

    28 Hapi syt e mos i mbyll un jam djell e ti je yll kur ti qesh un bhem zë mos mendo qe dote le kur ti qan un behem lot nuk te ndroj me askend ne bot

    29 Veq per ty kam lindru veq per ty dote vdes se per ty jetoj derin ne ket moment

    30 Nese vdes e dashur ta lo amanet mbi varin tim me lule me ma stolis nese me mer blumbi nen ta lo amanet mos baj zi se nuk eshte hadet babin e lus te mos qan edhe pse vdiqa i ri te ma ben allhall vllahut prej se largu po i bej selam nuk me dhimbet jeta qe vdes i ri por me dhimbesh ti qe ende vuan per dashuri

    Ju pershendes te gjithve nga prizreni bukur byeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:13 pm

    ME BERE TE DASHUROHEM NE KOHEN E PA DUHUR ,ME BERE TE BESOJ ,ME BERE TE KUJTOJ SE JE I VETMI SE ME DASHURON ,ME BERE TA BIND VETEN SE ASKUSH NUK E DO DIKE MA SHUM SE TI MUA ,SHUM E SHUM FJAL TE AMBLA E PREMTIME DHE BETIME DHE SE KURR SDO TE ZE VENDIN TAND ASKUSH ,KURR SDO TE LE NE RRUG ATHUA ASHT E VERTET ENDE SMUND TA BESOJ KALOJ NJE VIT DO KALON DHE VITI OSHT E VESHTIR TE JETOSH E VERBER PA ASNJE TE DREJT DHE TE BREDHISH RRUGVE POSSHT E LART DUKE PRIT SE SE PAKU NJE NGA BETIMI DO TE JET E VERTET .MOS E VRITNI NJERIUN QE TE DON MOS E LENDO NJERIUN SE TE DON OSHT MEKAT NJE MALLKIM DO TE DENOJ HERDO KURDO RRUSHO UN TE DUA PO KUJDES NGA PERNDIA
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:13 pm

    Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
    E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
    E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
    E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
    Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
    Jep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
    E-ndrit errësirën Errëson ndricimin
    I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
    Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
    Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
    Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
    Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
    Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
    Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
    Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
    Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
    Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
    Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
    Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
    Zemra është foleja Që në të banon!!
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Mon Apr 12, 2010 9:13 pm

    O BILBIL BUKUR SHKO KU TE THEM UN
    NESE E GJEN NE GJUM PUTHE NGA UN
    NESE E GJEN TE ZGJUAR THUAJ SE ENDE SE KAM HARRUAR

    ENGJUJT JAN TE SHUMT PO KAN NJE DALLIM
    ENGJUJT JAN TE ZOTIT….TI.. JE ENGJULLI IM !!…..

    TE PUTHI BUZEN QE TE FLESH EMBEL….
    TE PUTHI SYRIN QE TE SHOFISH ENDERR…..
    TE PUTHI FAQEN QE TE NDJEHESH MIR………….
    ME MILIONA PUTHJE TE THEM NATEN E MIR…….

    JUUU DUAA PRIZERENIIIII MAT BUKURIT JENIIII VEQ NEXTT……
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Tue Apr 13, 2010 8:06 pm

    Dashuria eshte si pianoja mesohet me gishta luhet me zemer.

    Nje burre qe bie ne dashuri zbulon moralin nje grua qe bie ne dashuri e humbet ate.

    Nuk ka rrobe qe i rri me keq gruas se deshira per te qene e urte.

    Zemra ka arsyet e veta per te mos iu bindur arsyes.

    Dashuria lind nga besimi jeton nga shpresa vdes nga meshira

    Dashuria nuk do te thote te shohesh njeri-tjetrin, por te shohesh se bashku ne te njejtin drejtim. (Antoine de Saint Exupéry)

    Nje dashuri e vertete nuk di te flase. (William Shakespeare)

    S’është i mirë gardhi me ristela, as dashuria në fqinjësi të mirë; i mirë është gardhi me dërrasa dhe dashuria në largësi.

    Sa më shumë gjykohet, aq më pak dashurohet.

    Atje ku ka më shumë dashuri, atje edhe dhembja është më e madhe.

    Për dashnorin s’ka gjë më të ëmbël se lotët kur fshihen në duart e së dashurës.

    S’ka diell pa dritë, as njeri pa dashuri.

    Mundet ndonjëherë të harrohet çka është dashuria?

    Dashuria është një ngjarje botërore, por private.

    Të ndahesh vetëm pse më nuk e do është budallallëk, njësoj si të martohesh me dikë vetëm pse e do.

    Dashuria është përmbajtja e vetme e gjërave në këtë kohë të pakuptimtë.

    Kur njeriu dashuron, dëshiron të bëj diçka, prandaj dëshiron të sakrifikojë, dëshiron të shërbejë.

    Dashuria është si rrobat: kënaqësi është kur i ndërron shpesh.

    Ta kërkosh me arsye rrugën tek dashuria, është njësoj si të kërkosh diellin me qiri.

    Dashuria nuk ka vite (moshe) . Ajo lind çdoherë…

    Dashuria eshte nje force e eger. Kur provojme ta kontrollojme,na shkaterron. Kur provojme ta burgosim,na ben skllever. Kur provojme ta kuptojme,na le te hutuar dhe te paqarte.

    Në qoftë se askush nuk na do, atëhere as veten tonë nuk e duam.

    Në dashuri është e mundur të falësh gjithçka, por jo edhe të harrosh.

    Dashuria ka dy përcjellës: të mirën dhe durimin.

    Dashuria ushqehet me shpresë.

    Dashuria është si ngarja e automobilit: starton ngadalë, vozit shpejt, por frenon vetëm kur është, shumë vonë.

    Kush ndalet të mendohet për dashuri, nuk dashuron më.

    Dashuria bën çudira çdo ditë: ajo dobëson të fuqishmin, forcon të dobëtin, nga i mençuri bën budallain, i nga budallai të mençurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me një fjalë, i përmbys gjërat.

    Të jesh i dashuruar do të thotë më tepër se të jesh i pasur, sepse do të thotë të jesh i lumtur.

    Kam lexuar diku se dashuria është kapitulli i parë në librin e madh të mosmirënjohjes.

    Dashuria është çështje e ndjenjave e jo e dëshirave. Nuk mund të dashuroj pse dua, e më së paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar është e marrë.

    Dashuria fitohet me dashuri.

    O zot, kur të vdes, ruaje në qetësinë tënde vetëm një fjalë për mua: “Kam dashuruar”.

    Dashuria çdoherë është fillimi i dijes, siç është zjarri fillimi i dritës.

    Derisa dashuria është e verbër, s’ka arsye për ndarje.

    Dashuria është ndoshta i vetmi shikim i përkryer që mund ta hedhim në amshim.

    Gjendja e dashurisë si duket është e vetmja gjendje normale e shpirtit të njeriut.

    Të dua më shumë se dje, e më pak se nesër.

    Kam pirë që t’ju harroj. Por për fat të keq, kur jam dehur, ju kam parë dyfish.

    Dashuria është një lindje e re.

    Dashuria është pëlhurë që thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qëndisje.

    Të bukurve çdo gjë u falet.

    Bukuria gjithmonë u sjell femrave dhe meshkujve më shumë dhembje se sa gëzim.

    Dashuria e parë është më e ëmbël se mjalti i bletëve.

    Dashuritë e para janë si dhëmbët e parë: dalin pa dhembje dhe ua lëshojnë vendin të tjerëve.

    Dashuria e parë është shumë e madhe dhe njëkohësisht shumë e vogël.

    Nga të gjithë budallallëqet që bën një vajzë, më i madhi është dashuria e saj e parë.

    Njeriu ka shumë dashuri të mëdha e të vogla në jetë, por ka vetëm një dashuri të parë.

    Në dashurinë e parë gruaja do dashnorin, në të tjerat do dashurinë.

    Ai që të detyron të qash, ai edhe të do.

    Dashuria është kripa e jetës, jeta pa dashuri s’ka asnjë shije.

    Kur njeriu e ka zemrën plot me dashuri, shpirti i ushqehet me shpresa.

    Pse dashuron? Që të lirohem prej një pjese tjetër të dhembjes që s’e shterr puna krijuese dhe që të frymëzohem për punë.

    Dashuria dyshon dhe beson me të njëjtën forcë.

    Të dashurosh do të thotë të robërohesh nga vetvetja.

    Kush nuk mund të tregojë sa dashuron, ka njohur vetëm një dashuri të dobët.

    Dashuria është iluzion.

    Mësoni, mësoni, mësoni dhe do të bëheni të arsimuar; dashuroni, dashuroni, dashuroni dhe do të bëheni të mëdhenj.

    Në dashuri nuk është rritur askush.

    Dashuria dhe fati ndërlidhen kështu që k’ush është imun në dashuri, imun është edhe në fat.

    Kush dashuron nuk guxon të flasë për viktima.

    Dashuria e parë i ngjan borës së parë, rrallë ndonjëherë mbetet.

    Bukuria është si lulja kur lulëzon, por shpejt vyshket.

    Bukuria është premtim i fatit.

    Të bukura janë vetëm ato gjëra, që nuk na interesojnë.

    Ishte e bukur si gruaja e huaj.

    Ari është i bukur, por bukuria ia tejkalon.

    Bukuria e vërtetë, si dhe mençuria e vërtetë është shumë e thjeshtë dhe e kuptueshme për të gjithë.

    Bukuria është diç shtazarake nëse nuk përshkohet edhe me mençuri.

    Bukuria frenon çdo zemërim.

    Në gjumë dhe në errësirë çdo gjë është e bukur.

    Bukuria e tërheq vjedhësin më tepër se ari.

    Gruaja e bukur e vera e ëmbël, farmak për zemër.

    Bukuria është burimi i të gjitha dashurive dhe fatkeqësive të mëdha.

    Vetëm e vërteta është e bukur.

    Bukuria është letra që i rekomandohet zemrës.

    Qeni për qenin është më i bukuri, ashtu si njeriu për njeriun.

    Të bukurit janë të bukur vetëm pse janë të rrethuar nga të shëmtuarit.

    Mbretëresha e vetme e vërtetë është bukuria e gruas: sundon posa të paraqitet.

    Nuk është e bukur ajo që është e bukur, por e bukur është ajo që ju pëlqen.

    Bukuria është burim i pashtershëm i gëzimit për atë njeri që di ta gjejë këtë burim.

    S’ka dyshim që dashuria është fshehtësi e pashpjegueshme.

    Asnjëherë nuk dashuron mjaft, në qoftë se nuk dashuron shumë.

    Njerëzve u pëlqen më shumë dashuria se martesa, për këtë arsye romanet janë më argëtues se historia.

    Të dashurosh do të thotë të duash një tjetër më shumë se veten.

    Dashnorët në botë shohin vetëm veten, harrojnë se i shohin të tjerët.

    Kur dashuron, edhe majmuni të duket i bukur, kur nuk dashuron nuk të pëlqen as lulja lotos.

    Njerëzit më tepër mundohen për bukën dhe dashurinë.

    Dashuria asnjëherë nuk lind në shpirtin e prishur.

    Vajza më shumë i beson dashurisë, se sa nënës së vet.

    Nuk është vështirë të dashurosh, vështirë është ta shprehësh atë.

    Dashuria lind, jeton dhe vdes në sy.

    Kush vjen për mirë troket në derë; kush dashuron, derën e gjen të hapur.

    Ngrije urën e dashurisë deri në diell, vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.

    Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit, stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre, vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse, ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.

    Në fillim të dashurisë dashnorët flasin për të ardhmen, e kur ajo është nga fundi, flasin për të kaluarën.

    Dashuria është zjarr i furishëm. Atë s’mund ta shuajë dot as uji i bekuar. Madje as gjaku.

    Dashuria? Në fillim fjalë të mëdha, pastaj fjalë të pakta e në fund fjalë të shumta.

    Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.

    Dashuria është çelës që tek njeriu çel çdo gjë.

    Dashuria është fati, të cilin ia japim njeri-tjetrit.

    Dashuria është i vetmi pasion që nuk duron as të kaluarën, as të ardhmen.

    Dashuria është tërë jeta e gruas, kurse një episod në jetën e mashkullit.

    Më ëmbël se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.

    Në qoftë se miqësia nuk përmban dashuri, dashuria përmban miqësi.

    Dashuritë e mëdha janë të rralla, siç janë të rralla veprat e mëdha.
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Tue Apr 13, 2010 8:06 pm

    Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
    E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
    E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
    E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
    Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
    Jep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
    E-ndrit errësirën Errëson ndricimin
    I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
    Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
    Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
    Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
    Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
    Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
    Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
    Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
    Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
    Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
    Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
    Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
    Zemra është foleja Që në të banon!!
    avatar
    boot-screen1
    Vip
    Vip


    Gjinia : Male

    Numri i postimeve : 128

    Piket : 204

    Vendodhja : Kosova

    Reputacion : 0

    Data e hyrjes : 12/04/2010

    Hobi:: : Hacking

    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga boot-screen1 Tue Apr 13, 2010 8:07 pm

    Te heshtur te dy ne ket dhome qendrojme
    e njeri-tjetrin fare se shikojme
    dua te te flas,por me nuk kam fjale
    ne heshtje lus Zotin kete momen ta ndal
    S’dua te rrjedh koha,e ne te na ndaj
    e shikoj qiellin dhe filloj te qaj
    se qfare po na pret,tani mire e di
    por kete se pranojme,as un e as ti
    By Mr.Gangsterii

    Sponsored content


    rreth Re: Poezi Dashurie

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora është Thu May 09, 2024 12:32 pm